کلینیک تخصصی دهان پزشکی و دندانپزشکی نگین

سلامتی دهان ، زیبایی دندان

شیراز، چهارراه زرگری، به سمت چمران
ساختمان پزشکی ابن سینا، واحد۱۸
07136276287
09900439004
07136276289
شنبه – چهارشنبه : صبح: 9:00 الی 13:00 / عصر: 16:00 الی 20:00
پنج شنبه : 9:00 الی 14:00 / جمعه : تعطیل

ایمپلنت دندان در شیراز | کاشت دندان در شیراز

کاشت دندان روشی برای جایگزینی دندان های از دست رفته و پر کردن جای خالی دندان ها است. دندان ها تاثیر زیادی در زیبایی چهره دارند و همچنین سبب اعتماد به نفس فرد در جامعه می شود. ایمپلنت دندان یک میله کوچک به شکل پیچ است که با جراحی درون استخوان فک وارد می شود و تاج دندان مصنوعی را نگه می دارد. در واقع این پیچ، پایه ایمپلنت است که جایگزین ریشه دندان می شود و وظیفه ی نگهداری روکش دندان که به شکل تاج دندان ساخته می شود را به عهده دارد. بطور کلی می توان گفت که ایمپلنت دندان یک دندان همیشگی است، به این معنا که همانند دندان های معمولی در استخوان فک ثابت میشود و اگر به خوبی از آن مراقبت شود، ماندگاری بسیار طولانی خواهد داشت.

جنس مواد ایمپلنت دندان

در ایمپلنت دندان، نوع ماده ی به کار رفته در پایه ایمپلنت، تیتانیوم است. تیتانیوم ماده ای کاملا سازگار با بدن است، که بدن نسبت به آن واکنش نشان نمی دهد و آن را به عنوان یک ماده ی خارجی و مهاجم تلقی نمی کند.

در حال حاضر احتمال موفقیت ایمپلنت دندان نزدیک به 98 درصد است که به این معنی است که یکی از موفق ترین درمان ها محسوب می شود.

ایمپلنت دندان

ایمپلنت دندان یا همان کاشت دندان چقدر طول می کشد؟

معمولاً بین زمان کاشت ایمپلنت و زمانی که می توانید از دندان ایمپلنت شده خود استفاده کنید چندین ماه فاصله وجود دارد. زیرا پس از کاشت ایمپلنت، باید اجازه دهید استخوان رشد کند و به سطح ایمپلنت جوش بخورد تا ایمپلنت از ثبات کافی برای تحمل فشار فک برخوردار باشد. این روند سه تا شش ماه طول می کشد. پس از گذشت این زمان می توان اباتمنت و روکش را در جای خود جایگذاری کرد و شما صاحب دندان می شوید.

اما در صورت وجود مشکلاتی در استخوان فک و نیاز به پیوند استخوان، باید چندین ماه را هم برای جوش خوردن پیوند و آماده شدن استخوان برای کاشت ایمپلنت در نظر بگیرید، با این وجود در شرایط خاصی که استخوان در وضعیت چندان نامطلوبی نباشد، می توان پیوند استخوان و کاشت پایه ایمپلنت را در یک جلسه و همزمان انجام داد. در مواردی که بیمار شرایط مناسبی برای کاشت فوری ایمپلنت داشته باشد، تمام مراحل کاشت دندان در یک روز انجام می شود، یعنی در همان روز که کاشت اولیه و پایه ی ایمپلنت انجام می گیرد، یک روکش موقتی هم روی آن سوار می شود تا فضای خالی دندان در دهان پر شود. اما توجه کنید که این روکش موقتی است و تنها جنبه ی زیبایی دارد، از این جهت نمی توانید از این دندان برای جویدن استفاده کنید. اگر می خواهید بدانید می توانید ایمپلنت فوری انجام دهید یا خیر، باید با متخصص ایمپلنت صحبت کنید، زیرا امکان انجام پذیر بودن آن به سلامت دهان و دندان و توانایی بدنی شما بستگی دارد.

ایمپلنت دندان در شیراز

کاشت دندان مصنوعی در شیراز

گاهی انسان با وجود مراقبت های مناسب، به دلایل ارثی و ضعیف بودن دندان، یک یا چند دندان خود را از دست می دهد، و نیاز به کاشت دندان و جایگزینی برای آن پیدا میکند. از طرفی خالی بودن جای دندان موجب کاهش اعتماد به نفس می شود که حتی شخص از لبخند زدن و راحت صحبت کردن امتناع می کند، و مهم تر از آن، شخص در جویدن و بلع هم مشکل پیدا می کند که در نهایت می تواند منجر به مشکلاتی در سلامتی شود. در گذشته، راهکارش استفاده از پروتز های متحرک بود، ولی اکنون با پیشرفت علم دندانپزشکی روش های متنوع و بسیار کارآمدتری برای جایگزینی دندان از دست رفته وجود دارد. ایمپلنت دندان به نحوی انجام می شود که اصلا شبیه یک دندان مصنوعی نیست و علاوه بر اینکه ظاهری طبیعی دارد، با داشتن پایه ی ریشه مانند در استخوان فک، جایگزین بسیار کامل و خوبی است و نیاز نیست دیگر نگران دندان ها از دست رفته ی خود باشید.

روش های کاشت دندان در شیراز

ایمپلنت دندان، دندان مصنوعی، بریج دندان

با کاشت دندان و جایگزینی ریشه های از دست رفته، توانایی جویدن هر گونه غذایی به فرد باز می گردد. همچنین از تحلیل رفتن استخوان های فک و اطراف آن جلوگیری می کند. ایمپلنت های دندانی به روش های مختلفی ساخته می شوند. انتخاب نوع آن بستگی به عوامل مختلفی دارد. متخصصین پروتز، ایمپلنت های دندانی را بر اساس نیاز شما می سازند. با این حال، در میان روش های موجود، برخی از گزینه های آن برجسته تر هستند:

  • کاشت ایمپلنت
  • روش بریج
  • استفاده از دندان‌های مصنوعی
  • نوع بریج رزینی

ایمپلنت دندان ارزان در شیراز

اگر به دنبال ارزان ترین قیمت ایمپلنت دندان هستید، و این تنها ملاک شما برای انتخاب کلینیک و متخصص است، باید گفت که سخت در اشتباه هستید و بهتر است تجدید نظر کنید، زیرا ایمپلنت دندان یک درمان بسیار پیچیده است که هزینه آن به عوامل مختلفی بستگی دارد. یک قیمت بسیار پایین می تواند کاملا نامعقول باشد، که علت آن می تواند استفاده از مواد نامرغوب و ضعیف و یا درمان توسط پزشکی نامتخصص و بی تجربه باشد. از آنجایی که در پروسه ایمپلنت دندان، جراحی و جایگذاری پایه در استخوان فک وجود دارد، و این جراحی و سوراخ کردن فک نیاز به تخصص و دانش بالا دارد، کوچک ترین اشتباه می تواند مشکل جدی ایجاد کند و شما دیگر هرگز امکان ایمپلنت کردن را  نداشته باشید پس دقت بیشتری در انتخاب خود داشته باشید.

قیمت ایمپلنت دندان در شیراز

اگر سوال شما این است که قیمت کاشت ایمپلنت دندان در شیراز چقدر است؟! در پاسخ می توان گفت که نمی‌توان نرخ ثابتی را اعلام کرد، و هزینه ایمپلنت دندان برای افراد مختلف متفاوت می باشد و بستگی به شرایط دندانی و استخوانی فک فرد دارد، این قیمت توسط متخصص ایمپلنت پس از ویزیت تعیین می شود. متخصص ایمپلنت پس از معاینه و ارزیابی تمام نیازهای درمانی بیمار برای آمادگی های مورد نیاز قبل از ایمپلنت گذاری و سپس مشخص کردن نوع و روش ایمپلنت مناسب برای شما، می تواند برآورد حقیقی هزینه را داشته باشد. اگر عرض و ارتفاع استخوانی که ایمپلنت در آن قرار می گیرد کافی باشد، نیازی به هزینه اضافی نیست، اما اگر استخوان تحلیل رفته باشد یا شکل و اندازه آن کافی و مناسب نباشد، پیوند استخوان لازم است. این مشکل می تواند هزینه درمان را افزایش دهد. اما به طور کلی بسته به نوع ایمپلنت و کمپانی سازنده، قیمت آن از 7 میلیون تا 14 میلیون متغیر است.

هزینه کاشت ایمپلنت دندان شامل مجموع هزینه هایی است که در مراحل مختلف درمان انجام می شود. عواملی که هزینه کاشت ایمپلنت دندان را تعیین می کنند عبارتند از:

  • تعداد واحد های ایمپلنت مورد نیاز
  • جنس مواد و برند مورد استفاده برای ایمپلنت، اباتمنت و تاج دندان
  • نیاز به لیفت سینونس (بالا بردن سینوس)
  • توسط پزشک متخصص انجام می شود یا عمومی
  • تعداد جلسات مورد نیاز به مراجعه
  • هزینه های مربوط به عکس برداری و سایر آزمایشات

لیست قیمت کاشت ایمپلنت دندان در شیراز 1401

هزینه ایمپلنت دندان در سال 1401 کلینیک دهان پزشکی و دندانپزشکی نگین به شرح زیر است.

نوع قیمت تعداد
کره ای عادی تماس با پشتیبانی 1 واحد
کره ای تحت لیسانس آمریکا تماس با پشتیبانی 1 واحد
آلمانی به همراه روکش کاملا تخصصی تماس با پشتیبانی 1 واحد
آمریکایی به همراه روکش کاملا تخصصی تماس با پشتیبانی 1 واحد

مرکز ایمپلنت دندان در شیراز

کلینیک دهان پزشکی و دندانپزشکی نگین شیراز با گرد هم آوردن تیمی از بهترین متخصصین ایمپلنت، بهترین متخصص لثه و بهترین متخصص فک و صورت، با جدیدترین و پیشرفته ترین تکنولوژی در زمینه کاشت تخصصی ایمپلنت و قیمت بسیار مناسب و همچنین استفاده از بهترین برندهای ایمپلنت دنیا، تمام تلاش خود را برای جلب رضایت و اعتماد مراجعین عزیز را به کار می گیرد. ما در کلینیک نگین شیراز تمام تلاش خود را می کنیم تا به بیماران خود، با بالاترین کیفیت و کمیت خدمات دهان پزشکی و دندان پزشکی را ارائه دهیم. زیرا رضایت بیماران مراجعه کننده به این کلینیک مهمترین اولویت برای ما می باشد. ایمپلنت دندان یکی از بهترین روش های درمان و یکی از بهترین جایگزین ها برای دندان های از دست رفته در افراد می باشد، که در صورت انجام توسط متخصص مجرب با مواد با کیفیت، می تواند سال ها بدون مشکل برای فرد مانند دندان طبیعی کار کند.

ایمپلنت دندان بدون جراحی در شیراز

کاشت دندان یا همان ایمپلنت دندان بدون جراحی روشی جدید برای جایگذاری پایه ایمپلنت در استخوان است که بدین صورت انجام می شود که با حداقل زخم و خونریزی، پایه ایمپلنت درون استخوان و لثه جایگذاری می شود و در نتیجه نیازی به زدن بخیه نمی باشد. بدلیل برش های بسیار کوچک روی لثه، دوره بهبودی بسیار سریع تر خواهد بود، شاید بنظر روشی بسیار بهتر برای انتخاب باشد، اما باید در نظر داشت که همه نمی توانند از این روش درمان استفاده کنند و تنها توسط متخصص ایمپلنتولوژی باید تایید شود. در انجام ایمپلنت بدون جراحی، داشتن لثه های سالم و استخوان فک مناسب با حجم و مقدار کافی برای بیمار ضروری است، زیرا جراح برشی در لثه ایجاد نمی کند و در نتیجه دید کافی از استخوان ندارد. این روش درمانی می تواند گزینه بسیار مناسبی باشد برای بیماران دیابتی، اشخاصی که فشار خون بالا دارند، افراد سیگاری و افرادی که منع عمل جراحی دارند، اما تنها دندانپزشک متخصصی است که می تواند بهترین و مناسب ترین روش را برای بیمار انتخاب می کند. کاشت ایمپلنت دندان بدون جراحی به دو روش پانچ یا لیزر انجام می شود، که توضیحات بیشتر و مزایا و معایب ایمپلنت دندان بدون جراحی را می توانید در مقاله کاشت دندان بدون جراحی به تفصیل بخوانید.

متخصص ایمپلنت دندان در شیراز

در انجام یک ایمپلنت موفق، فاکتورهای زیادی دخالت دارند و حائز اهمیت می باشند. یکی از فاکتورهای مهم انتخاب دندانپزشک با تخصص مرتبط و باتجربه است. یک دندانپزشک عمومی پس از گذراندن حدود شش سال تحصیل موفق به دریافت مدرک دندانپزشکی می شود، پس از آن می تواند در یکی از تخصص های دندانپزشکی ادامه تحصیل دهد، که بسته به تخصص حدود سه تا چهار سال زمان میبرد. از این رو متخصص ایمپلنت علاوه بر دندانپزشکی عمومی، چندین سال را به یادگیری جراحی دهان و کاشت ایمپلنت پرداخته است. البته دندانپزشکان عمومی نیز می توانند با گذراندن دوره های آموزشی، گواهی ایمپلنت دندان را دریافت کنند، اما تجربه و تخصص آنها به خوبی جراحان، ایمپلنتولوژیست ها و پریودنتیست ها نیست. در صورت نیاز به ایمپلنت دندان توصیه میکنیم، به پزشک متخصص جراحی فک و صورت یا پریودنتیست مراجعه کنید.

دکتر نگین اثنی عشری

دکتر نگین اثنی عشری

جراح - دندانپزشک و متخصص بیماری های دهان، فک و صورت

کاشت دندان در شیراز ثابت و متحرک

ایمپلنت های متحرک و ثابت، هرکدام ویژگی ها و عملکردهای متفاوتی دارند، که با ذکر مزایا و معایب آنها به بررسی بیشتر هرکدام می پردازیم. البته باید در نظر داشت که شرایط جسمانی و فیزیکی، وضعیت استخوان و فک و دندان های بیمار، سن، میزان هزینه ای که بیمار می تواند پرداخت کند و خیلی عوامل دیگر در انتخاب نوع و جنس پروتز تاثیرگذار است و در نهایت باید گفت این دندانپزشک متخصص است که با دانش خود و بررسی شرایط بیمار، بهترین انتخاب را انجام می دهد و تصمیم نهایی برای نوع ایمپلنت را می گیرد. ایمپلنت متحرک در واقع همان دندان مصنوعی است که در قدیم استفاده می شد، از آنجایی که این ایمپلنت در جای خود ثابت نیست، ممکن است هنگام غذا خوردن یا صحبت کردن، فرد را آزار دهد و یا جابه جا شود. از مزایای ایمپلنت متحرک به هزینه ی خیلی کمتر و پایین تر آن نسبت به ایمپلنت ثابت می توان اشاره کرد. در مقابل، ایمپلنت ثابت روشی مدرن برای جایگزینی دندانی است که به استخوان فک متصل است و بدون هیچ گونه حرکت یا تکانی محکم قرار می گیرد. در کاشت دندان بصورت ثابت یا در واقع همان ایمپلنت، پایه ای از جنس تیتانیوم و یا زیرکونیوم در استخوان فک جایگذاری می شود که پس از مدتی این پایه به خوبی در استخوان فک و به لثه جوش می خورد و مانند ریشه طبیعی دندان عمل میکند و پس از آن تاج دندان روی آن قرار می گیرد، که برداشتن و گذاشتن آن تنها توسط دندانپزشک ممکن است.

معمولاً بین زمان کاشت ایمپلنت و زمانی که می توانید از دندان ایمپلنت شده خود استفاده کنید چندین ماه فاصله وجود دارد. زیرا پس از کاشت ایمپلنت، باید اجازه دهید استخوان رشد کند و به سطح ایمپلنت جوش بخورد تا ایمپلنت از ثبات کافی برای تحمل فشار فک برخوردار باشد.

کلینیک دهان پزشکی و دندانپزشکی نگین شیراز با گرد هم آوردن تیمی از بهترین متخصصین ایمپلنت، بهترین متخصص لثه و بهترین متخصص فک و صورت، با جدیدترین و پیشرفته ترین تکنولوژی در زمینه کاشت تخصصی ایمپلنت و قیمت بسیار مناسب و همچنین استفاده از بهترین برندهای ایمپلنت دنیا، تمام تلاش خود را برای جلب رضایت و اعتماد مراجعین عزیز را به کار می گیرد.

اگر سوال شما این است که هزینه هر واحد کاشت ایمپلنت دندان چقدر است؟! در پاسخ می توان گفت که نمیتوان نرخ ثابتی را اعلام کرد، و هزینه ایمپلنت دندان برای افراد مختلف متفاوت می باشد و بستگی به شرایط دندانی و استخوانی فک فرد دارد، این قیمت توسط متخصص ایمپلنت پس از ویزیت تعیین می شود.

5/5 - (5 امتیاز)
اشتراک در
اطلاع از
guest
7 نظرات
قدیمی‌ترین
تازه‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
علی بیرمی
علی بیرمی
4 ماه قبل

از ایمپلنتی که داخل کلینیک شما انجام دادم، واقعا راضی هستم.خدا خیرتون بده

هستی حقیقت
هستی حقیقت
3 ماه قبل

من تصمیم به انجام ایمپلنت دارم و از پیج شما اطلاعات خوبی گرفتم.
ممنونم از شما

شیلا خدادادی
شیلا خدادادی
1 ماه قبل

سلام خسته نباشید. خیلی ممنونم از اطلاعات مفیدی که درسایت قرار دادید. محبت میفرمایید راهنمایی کنید کسانی که برای انجام ایمپلنت از شهرستان میخوان به کلینیک مراجعه کنند چه روزهایی میتونن حضور پیدا کنن؟ تشکر

فرشاد رستمی
فرشاد رستمی
17 روز قبل

ایمپلنت چه برندهایی کار میکنید؟

7
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x