کلینیک تخصصی دهان پزشکی و دندانپزشکی نگین

سلامتی دهان ، زیبایی دندان

شیراز، چهارراه زرگری، به سمت چمران
ساختمان پزشکی ابن سینا، واحد۱۸
07136276287
09900439004
07136276289
شنبه – چهارشنبه : صبح: 9:00 الی 13:00 / عصر: 16:00 الی 20:00
پنج شنبه : 9:00 الی 14:00 / جمعه : تعطیل

ارتودنسی دندان در شیراز

ارتودنسی دندان یکی از خدمات دندانپزشکی است، که زیر شاخه دندانپزشکی درمانی، زیبایی به حساب می آید. به این معنی که تنها جهت درمان، از این خدمت استفاده نمی شود و با مراجعه به موقع و زود هنگام بیمار می توان از یکسری مشکلات دندانی پیشگیری کرد. برای توضیح کاملتر ارتودنسی دندان، می توان گفت که ارتودنسی یک تخصص دندانپزشکی است که به تشخیص، پیشگیری، درمان و اصلاح نامرتبی دندان‌ها و فک‌ها و الگوهای نادرست بایت می‌پردازد و همچنین در صورت نیاز، اصلاح رشد استخوان صورت، که به عنوان ارتوپدی دندان و صورت شناخته می شود را مورد توجه قرار می دهد.(مشکلات بایت به معنای سطح تماس نامناسب دندان های بالا و پایین با یکدیگر می باشد )

شاید در گذشته تصور میشد که ریشه ی دندانها، درون استخوان فک محکم و ثابت است و در نتیجه دندان ها پس از رشد دیگر قابل جابه جا شدن نیستند، اما اینطور نیست و بهم ریختگی و نامنظمی دندان ها و حتی مشکلات کام و فک قابل درمان است. چینش غیر طبیعی دندان ها و فک ها و ناهنجاری هایی از این دسته در بین جمعیت دنیا بسیار رایج است. طبق گزارش انجمن ارتودنسی آمریکا، نزدیک به 50 درصد از جمعیت کشورهای توسعه یافته، دارای مال اکلوژن نسبتا شدید هستند که لازم است از درمان ارتودنسی بهره مند شوند. درمان ارتودنسی بسته به نیاز، ممکن است ماه‌ها تا سال‌ها طول بکشد و شامل استفاده از بریس‌ها و سایر دستگاه‌ها برای اصلاح تدریجی موقعیت دندان‌ها و تراز شدن فک می باشد.در موارد مال اکلوژن شدید، جراحی فک نیز ممکن است در برنامه درمانی قرار بگیرد.

ارتودنسی دندان
ارتودنسی دندان در شیراز کلینیک نگین

در دندانپزشکی مال اکلوژن به چه معناست ؟

تراز مناسب دندان ها ( قرار گرفتن صحیح دندان ها روی هم ) در دندانپزشکی اکلوژن نامیده می شود، متعاقبا اگر دندان ها به خوبی بر روی هم قرار نگیرند و روی هم تراز نباشند، دندان های فرد را مال اکلوژن می گویند. در درمان ارتودنسی دندان، بسته به نیاز، از یکسری وسایل استفاده می شود که به طور معمول در داخل دهان قرار می گیرد، تا دندان ها یا فک ها به موقعیت درست جابه جا شوند. از متداول ترین دستگاه های ارتودنسی می توان بریس ها ( براکت ) را نام برد، بریس یک قطعه فلز کوچک است که روی هر دندان با چسب مخصوص چسبانده می شود و یک سیم فلزی از درون براکت ها رد می شود و بهم وصلشان می کند، که در اصطلاح به آن سیم کشی دندان می گویند. اما این تنها روش و تنها وسیله جهت ارتودنسی دندان نیست و انواع مختلفی از دستگاه های ارتودنسی و روش ها برای منظم کردن دندان ها و پس از دوره ی درمان جهت تثبیت مکان جدید آنها وجود دارد، که متخصص ارتودنسی در شیراز یا ارتودنتیست پس از بررسی دندان ها و فک هر فرد با توجه به تشخیص، یکی از شیوه ی درمان ها را انتخاب می کند.

ارتودنسی دندان در شیراز کلینیک نگین

انواع ارتودنسی دندان در شیراز

 • ارتودنسی متحرک
 • ارتودنسی ثابت
 • ارتودنسی لینگوال ( نامرئی یا پشت دندانی )
 • ارتودنسی دیمون
 • ارتودنسی سرامیکی
 • ارتودنسی کوتاه مدت

در ارتودنسی دندان چه وسایلی به کار می رود؟

 • براکت
 • الاینر شفاف (اینویزیلان)
 • هدگیر
 • بایت پلیت
 • ورسس و الاستیک
 • هربست
 • پهن کننده کام
 • نگهدارنده ارتودنسی (ریتینر)
 • فضا ساز (جداکننده ارتودنسی)
 • فضا نگهدار

ارتودنسی نامرئی در شیراز

ارتودنسی نامرئی در شیراز ( invisible orthodontics ) یکی از محبوب ترین شیوه های ارتودنسی است، به این دلیل که در ظاهر فرد تغییری ایجاد نمی شود، در واقع دیگر خبری از نگین های فلزی ( براکت ها ) و سیم کشی روی دندان ها نیست، از این رو گزینه ای محبوب برای بزرگسالان و نوجوان ها است که نمی توانند برای ماه ها و یا سال ها ظاهر ارتودنسی معمولی را بپذیرند. در اصل ارتودنسی نامرئی روشی که در آن از بریس‌های شفاف، براکت های پشت دندانی و یا متحرک استفاده می شود که دیدن آنها سخت است.

برای انجام ارتودنسی نامرئی در شیراز 3 انتخاب وجود دارد:

 • براکت سرامیکی ( بریس های شفاف و از جنس سرامیکی )
 • ارتودنسی به شیوه ی متحرک است ( پلاک شفاف (الاینر) )
 • براکت پشت دندانی
ارتودنسی دندان در شیراز

هزینه ارتودنسی نامرئی در شیراز

شاید سوال شما این باشد که آیا هزینه ارتودنسی نامرئی نسبت به ارتودنسی معمولی تفاوتی دارد؟

بله، معمولا هزینه ارتودنسی نامرئی بیشتر و گرانتر از ارتودنسی معمولی و استاندارد آن است. به عنوان مثال، ارتودنسی سرامیکی همرنگ دندان، گرانتر از ارتودنسی ثابت با بریس های فلزی است. علاوه بر این، هزینه ارتودنسی با الاینرهای شفاف و نامرئی نسبت به ارتودنسی ثابت و معمولی گرانتر است. در ارتودنسی نامرئی، دستگاه ها و وسایلی که ناهنجاری های دندان را اصلاح می کنند، به اصطلاح نامرئی یا شفاف هستند و دیده نمی شوند و بصورت سفارشی برای هر فرد باید ساخته شوند، از این رو هزینه انجام آن کمی بالا تر است. بر اساس این عوامل، قیمت ارتودنسی نامرئی باتوجه به انواع آن و شرایط درمان متغیر است و نمی توان قیمت ثابت و مشخصی را اعلام کرد و تنها می توان قیمت پایه و حدودی را ذکر کرد و هزینه نهایی توسط دندانپزشک متخصص و پس از معاینه اعلام می شود.

در جدول زیر نرخ ارتودنسی نامرئی در کلینیک دهان پزشکی و دندانپزشکی نگین شیراز بصورت پایه و حدودی درج گردیده است :

انواع روش های ارتودنسی نامرئی شروع قیمت
هزینه ارتودنسی نامریی با الاینرها تماس با کلینیک
قیمت ارتودنسی نامریی با براکت های سرامیکی تماس با کلینیک
هزینه ارتودنسی نامریی لینگوال تماس با کلینیک

ارتودنسی نامرئی لینگوال در شیراز

ارتودنسی نامریی لینگوال، یکی از روش های ارتودنسی نامریی است که به آن ارتودنسی مخفی نیز می گویند. در این روش به این صورت انجام می شود که براکت ها و سیم های ارتودنسی در پشت دندان های فک بالا و پایین چسبانده می شود و به همین دلیل است که براکت های ارتودنسی از جلو قابل مشاهده نیستند. متخصصین ارتودنسی معمولاً استفاده از ارتودنسی لینگوال را توصیه نمی کنند. ارتودنسی لینگوال به دلیل برخورد و مزاحمتی که برای زبان ایجاد می کند و همچنین احتمال شکسته شدن و فضایی که اشغال می کند، طرفدار ندارد. به همین دلیل ترجیحا سایر روش های ارتودنسی نامرئی به بیمار پیشنهاد می شود. اما باز هم بستگی به شرایط شما دارد و باید با پزشک متخصص ارتودنسی خود مشورت کنید.

سن مناسب برای ارتودنسی دندان در شیراز

بهترین سن برای ارتودنسی دندان معمولاً قبل از رسیدن به بزرگسالی است، زیرا دندان ها و استخوان ها را قبل از بزرگسالی راحت تر می توان اصلاح کرد، اما بدین معنا نیست که در بزرگسالی دیگر امکان درمان وجود ندارد. زمان مناسب برای شروع درمان ارتودنسی به نوع ناهنجاری بستگی دارد. در مورد بیمارانی که مشکلات اسکلتی دارند، مثلاً فک فوقانی آنها از حالت طبیعی خود جلوتر می باشد یا برعکس، یعنی فک پایین آنها عقب تر از موقعیت صحیح خود قرار می گیرد، بهترین زمان برای شروع درمان، سال های قبل از بلوغ است. زیرا از رشد کودک و نوجوان برای درمان این ناهنجاری ها استفاده می شود، بنابراین برای دختران حدود 9 سالگی و برای پسران حدود 11 سالگی توصیه می شود. هیچ محدودیت سنی برای مشکلات دندانی وجود ندارد، اما سن طلایی برای درمان ارتودنسی حدود 12 سالگی است. به گفته انجمن ارتودنتیست های ایران و آمریکا، اولین مشاوره با متخصص ارتودنسی باید در سن 7 سالگی باشد تا در صورت نیاز به اقدامات پیشگیرانه، فرصتی از دست نرود.

عکس های قبل و بعد ارتودنسی دندان در شیراز کلینیک دندانپزشکی نگین

کلینیک ارتودنسی دندان در شیراز

کلینیک دهان پزشکی و دندانپزشکی نگین شیراز با گرد هم آوردن تیمی از بهترین متخصصین، از جمله متخصص ارتودنسی و متخصص فک و صورت، با بهره گیری از جدیدترین و پیشرفته ترین تجهیزات و روش های درمانی روز دنیا در زمینه ی ارتودنسی و قیمت مناسب، تمام تلاش خود را برای جلب رضایت و اعتماد مراجعین عزیز به کار می گیرد. ما در کلینیک نگین شیراز تمام تلاش خود را می کنیم تا به بیماران خود، با بالاترین کیفیت، خدمات دهان پزشکی و دندان پزشکی را ارائه دهیم. زیرا رضایت بیماران مراجعه کننده به این کلینیک مهمترین اولویت برای ما می باشد. ارتودنسی دندان یک روش درمانی جهت رفع مشکلات و ناهنجاری های دندان و فک است، که در صورت انجام توسط متخصص مجرب، علاوه بر جنبه ی سلامتی و درمان، جنبه زیبایی هم دارد که لبخندی زیبا به افراد می دهد.

متخصص ارتودنسی دندان در شیراز

متخصص ارتودنسی دندان یا ارتودنتیست چه کسی است؟

در انجام یک ارتودنسی موفق، فاکتورهای زیادی دخالت دارند و حائز اهمیت می باشند. یکی از فاکتورهای مهم، انتخاب دندانپزشک با تخصص مرتبط و باتجربه است. یک دندانپزشک عمومی پس از گذراندن حدود شش سال تحصیل موفق به دریافت مدرک دندانپزشکی می شود، پس از آن می تواند در یکی از تخصص های دندانپزشکی ادامه تحصیل دهد، که بسته به تخصص حدود سه تا چهار سال زمان میبرد. از این رو متخصص ارتودنسی علاوه بر دندانپزشکی عمومی، چندین سال را به یادگیری تخصصی ارتودنسی پرداخته است. شاید تصور شود که این درمان می تواند توسط یک دندانپزشک عمومی با هزینه ی کمتر نسبت به مراجعه به متخصص ارتودنسی نیز انجام شود، ولی افراد زیادی هستند که درمان ارتودنسی خود را توسط دندانپزشک عمومی انجام داده اند و دندانپزشک عمومی به این مسئله توجه نداشته است که مورد خاص چه پیچیدگی‌هایی دارد و مجبور شده‌اند که دوباره به ارتودنتیست مراجعه  داشته باشند و هزینه مجدد برای تصحیح کار غلط انجام شده پرداخت کنند و درمان دیگری را داشته باشند. یک متخصص حرفه ای با تشخیص درست و به موقع، می تواند بصورت اصولی درمان ارتودنسی دندان را در کمترین زمان به بهترین نتیجه برساند. ما به شما توصیه می کنیم، در صورت نیاز به ارتودنسی دندان، به طور قطع به دندانپزشک متخصص با دارا بودن تخصص ارتودنسی، ارتودنتیست (Orthodontist)  مراجعه کنید.

متخصص ارتودنسی دندان کلینیک دندانپزشکی نگین شیراز

ارتودنسی دندان کودکان در شیراز

مشکلات دندانی کودکان و به دنبال آن ارتودنسی کودکان از جمله مواردی است که والدین باید به آن توجه زیادی کنند و در مورد آن اطلاعات کافی داشته باشند. بچه ها از هر نظر ظریف هستند و تمام ساختارهای بدنشان تا یک سن خاص ظریف باقی می ماند. به همین دلیل مسلما درمان های مرتبط با ارتودنسی در سن مناسب نیز بهتر و سریعتر انجام میگیرد. دندانهای کودکان اهمیت زیادی دارند، شاید شرایط دندان های شیری، نامرتبی و ناهماهنگی این دندان ها، بدلیل موقتی بودنشان در ظاهر بی اهمیت باشد، اما در اصل دندان های شیری تاثیر بسیار زیادی بر روی رشد دندانهای دائمی دارند، و لازم است برای رفع مشکلات آنها به متخصص ارتودنسی کودکان مراجعه کرد، تا برای داشتن دندان های دائمی سالم و مرتب آماده شوند. ارتودنسی کودکان مجموعه ای از اقدامات و کارهایی است که شامل درمان ناهنجاری ها و بی نظمی ها در وضعیت دندان ها، پیشگیری از این بی نظمی ها و رفع به موقع مشکلات می باشد. مسلما می توان درمان ارتودنسی را در هر سنی انجام داد، اما انجام به موقع ارتودنسی در سنین کمتر، باعث می شود طول دوه درمان خیلی کمتر و راحت تر شود. اما انجمن ارتودنتیست ها و انجمن دندانپزشکی آمریکا توصیه می کنند که همه کودکان از سن ۷ سالگی توسط متخصص ارتودنسی معاینه شوند تا مشکلات احتمالی دندان هایشان تشخیص داده و درمان شود.

n6 min
n9 min

در موارد زیر معاینه توسط متخصص ارتودنسی کودکان ضروری است.

 • جلو بودن یکی از فک‌ها
 • از دست دادن زودهنگام و یا دیرهنگام دندانهای شیری
 • کج بودن یا تراز نبودن فک، به خصوص هنگام خوردن غذا
 • مشکل در صحبت کردن و غذا خوردن
 • زمانی که کودک عادت به مکیدن انگشت دارد
 • گاز گرفتن مداوم گونه (از داخل)
 • دندان قروچه
 • اگر در تمام دندان ها فضای بین دندانی وجود داشته باشد
 • وقتی کودک به جای بینی از راه دهان نفس می کشد
 • دندان های دائمی نامنظم و شلوغ هستند
 • اگر در زمان بسته بودن دهان، فاصله ای بین دندان های بالا و پایین باقی می ماند

توصیه می شود در صورت مشاهده ی هر یک از موارد بالا در فرزندان خود، به متخصص ارتودنسی مراجعه کنید، تا با تشخیص به موقع، علت یابی و درمان ارتودنسی انجام گیرد.

ارتودنسی سرامیکی همرنگ دندان، گرانتر از ارتودنسی ثابت با بریس های فلزی است. علاوه بر این، هزینه ارتودنسی با الاینرهای شفاف و نامرئی نسبت به ارتودنسی ثابت و معمولی گرانتر است. در ارتودنسی نامریی، دستگاه ها و وسایلی که ناهنجاری های دندان را اصلاح می کنند، به اصطلاح نامرئی یا شفاف هستند و دیده نمی شوند و بصورت سفارشی برای هر فرد باید ساخته شوند، از این رو هزینه انجام آن کمی بالا تر است.

بهترین سن برای ارتودنسی دندان معمولاً قبل از رسیدن به بزرگسالی است، زیرا دندان ها و استخوان ها را قبل از بزرگسالی راحت تر می توان اصلاح کرد، اما بدین معنا نیست که در بزرگسالی دیگر امکان درمان وجود ندارد. زمان مناسب برای شروع درمان ارتودنسی به نوع ناهنجاری بستگی دارد. در مورد بیمارانی که مشکلات اسکلتی دارند، مثلاً فک فوقانی آنها از حالت طبیعی خود جلوتر می باشد یا برعکس، یعنی فک پایین آنها عقب تر از موقعیت صحیح خود قرار می گیرد، بهترین زمان برای شروع درمان، سال های قبل از بلوغ است.

کلینیک دهان پزشکی و دندانپزشکی نگین شیراز با گرد هم آوردن تیمی از بهترین متخصصین، از جمله متخصص ارتودنسی و متخصص فک و صورت، با بهره گیری از جدیدترین و پیشرفته ترین تجهیزات و روش های درمانی روز دنیا در زمینه ی ارتودنسی و قیمت مناسب، تمام تلاش خود را برای جلب رضایت و اعتماد مراجعین عزیز به کار می گیرد.

در انجام یک ارتودنسی موفق، فاکتورهای زیادی دخالت دارند و حائز اهمیت می باشند. یکی از فاکتورهای مهم، انتخاب دندانپزشک با تخصص مرتبط و باتجربه است.

5/5 - (2 امتیاز)
4 نظرات
قدیمی‌ترین
تازه‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
زهرا رستگار
زهرا رستگار
5 ماه قبل

سلام وقت شما بخیر
در کلینیک شما ارتودنسی نامرئی انجام میشه؟

مانی مجیدی
مانی مجیدی
3 ماه قبل

سلام وقت شما بخیر. کسانی که نیاز به انجام ارتودنسی دارند و میخوان این پروسه زودتر انجام بشه و تایم کمتری هم بگیره کدام روش ارتودنسی بهتر هست؟